Połączenie naturalnego drewna i stali

Poradnik > Połączenie naturalnego drewna i stali

ELEGANCKIE CZY INDUSTRIALNE

0 komentarzy

Do jakiego wnętrza?

Połączenie drewna i stali w pierwszej chwili może wydać się nietrafionym pomysłem – w końcu meble wykonane z drewna kojarzą nam się przede wszystkim z naturalnością, a stal wręcz przeciwnie. Okazuje się jednak, że to połączenie zdaje egzamin na piątkę z plusem. Kompozycja litego drewna i metalu daje niesamowity efekt, wytwarza niebanalny klimat wnętrza i jest w stanie nadać mu zupełnie nowy charakter. Czy jednak pasuje do każdego wystroju?


Naturalne drewno i stal to materiały idealnie nadające się do miejsc utrzymanych w wytwornym stylu. Chłód metalu podkreśli elegancję pomieszczenia, a lite drewno w przeciwieństwie do sztucznych surowców zachwyci głębią koloru i naturalnymi rysunkami słojów. Tradycja i nowoczesność stylu w jednym – to zapewnia połączenie tych dwóch materiałów. Drewno możemy wybrać w najróżniejszych odcieniach – ciemnych lub jasnych, tworzących ciepłą lub zimną atmosferę. Surowy połysk stali tylko zaakcentuje naturalne piękno drewnianych powierzchni. Utrzymane w tym stylu meble bezsprzecznie nadają się do eleganckich salonów, są ukłonem w kierunku klasycznych rozwiązań aranżacyjnych, lecz jednocześnie wprowadzają do wnętrza nutę nowoczesności, pozostającą jednak w dobrym smaku i tonie. Stoły, biurka lub regały z drewna i stali sprawdzą się znakomicie nie tylko w domu, ale także w wielu innych miejscach – gabinetach czy salach konferencyjnych, gdzie zależy nam na wywarciu dobrego wrażenia.

Industrialne wnętrza charakteryzuje minimalizm i surowość – właśnie dlatego proste, choć nietypowe, zestawienie naturalności drewna i zimnego lśnienia metalu to wspaniały wybór, jeśli zależy nam na podkreśleniu tych cech. Warto zauważyć, że takie meble są wręcz stworzone do pomieszczeń, w których króluje ascetyczność oraz powściągliwość wystroju. Wkomponują się we wnętrza utrzymane w białych kolorach, ale nie będą się kłócić także ze ścianami nietkniętymi tynkiem, a pozostawionymi w pierwotnym stanie, wykonanymi z cegły czy betonu. Styl industrialny to wyznacznik indywidualizmu i oryginalności, a połączenie drewna i stali wprowadzi każdego pomieszczenia powiew świeżości, ale i surowości, cenionych w takim sposobie aranżacji wnętrz.

Porównanie do znanych włoskich marek

Naturalne drewno i połyskliwa stal to kompozycja, po którą sięga się na całym świecie. Z mebli wykonanym w takim niecodziennym stylu słynie wiele prestiżowych włoskich marek. Warto wymienić tu choćby powszechnie znaną i cenioną firmę Cattelan Italia, która od lat wiedzie prym w branży meblarskiej wyznaczając kierunek nowoczesnych aranżacji wnętrz. W salonach Cattelan Italia znajdzie się mnóstwo produktów bazujących na połączeniu różnorodnych, często pozornie niełączących się, materiałów. Po innowacyjne połączenie drewna i stali sięga też Molteni & C – marka, której nazwa jednoznacznie kojarzy się z wysoką jakością, ekskluzywnością i elegancją oferowanych produktów. Również i firma Bonaldo nie stroni od takich rozwiązań, kreując nowoczesny ciekawy design.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

PShowBlog Komentarze wpisów